Honor Roll 3-24
Mar 24, 2013 | 757 views | 0 0 comments | 3 3 recommendations | email to a friend | print
Black Fox Elementary

Fourth grade

All A’s

Grant Durrett, Luke Morrison and Elijah Patty.

A/B

Anesa Erickson, Gracie Hixson, Madison Medley, Chandler Miles, Madison Miles, Anna Grace Moyen, Emma Bayne, Trace Benton, Ethan Cavanaugh, Hayley England, Cara Flowers, Lauren Gregory, Landon Porter, Danielle Johnston, Sofia Kotok, Alexis Marshall, John Willis, Ryan Adams, Haley Brewer, Hannah Brooks, Matthew Fann, Nathaniel Garagan, Jaylyn Jones, Tyler Luster, Vlad Maystruk, Jamie Murray, Kaity Strickland, Braxton Armstrong, Kyley Yarber, Tucker Thompson, Trever Stinnett, Ethan McGuire, Hannah Maupin, Juanita Keith, Haley Esquinance, Preston Cox, Rose Collins, Carly Chastain and Michaela Bidon.

Fifth grade

All A’s

Jaxon Blankenship, Stacy Gutsol, Sophia Beachboard, Faith Frazier, Trinity Raines, Kamryn Woody, Jolene Ballew, Austin Bayne, Bryson Cartwright, Alla Dralyuk, Parker Frazier, Dylan Hall, J.D. Hicks, Journey Holloway, Bailey Nelson, Haley Rickman, Lexi Trueblood, Ryan Blair, Montana Blaylock, Madeline Boshers, Jared Hardy, Ike Keller, Haley Looper, Tory Millard, Eli Wright and Aaliyah Henrich.

A/B

Mark Churyuk, Cloe Creighton, Austin Brown, Taj’shiah Peterson, Levi Couey, Ashley Gilbert, Levi Higdon, Deanna Ryabchuk, Cameron Tuminski, Chase Gordon, Laura Willis, Jesse Wooten, Lucas Armstrong, Shadiamond Ballard, Montana Case, Kelsey Hughes, Caleb Johnston, Ciara Mahlo, Olivia McMahan, Natalie Pruitt, Tyler Reason, J.T. Samples, Alex Wilson, Tucker Yarber, Dylan Creasman, Rebecca DeLaLuz, Laney Harris, Spencer Mantooth, Rachel Marler, Landon Beaty, Sarah Blankensip, Andrea Cabello, Makayla Chancey, Kadie Escobar, Aleksey Kyslytsya, Brian McCroy and Alaina White.

Hopewell Elementary

Fourth grade

Top honors

William Blackwell, Taylor Cannon, Daniel Cartee, Kins Hooper, Ethan Jones, Shelby Kellar, trae McDaniel, AnnaBeth Muhonen, Gracie Patterson, Dylan Shipton, Grace Stone, Brody Swafford and Austin Wright.

High honors

Teresa Beck, Brody Bishop, Mason Cobble, Daniel Denton, Summer Douglas, Brian Hartert, Chase Hicks, Zachary Hovey, Brooklyn Hughes, Preston Lawson, Grace Maddox, Alex Martin, Hayden Moore, Lake Prater, Callahan Tentler and Hadden Wright.

Honors

Luke Anziano, Lawson Brown, Chloe Davis, Holly Ellis, Knox Hampton, Callie Ledwell, Jordan Linden, Neylan O’Daniel, Kaylee Ownby, Christian CanDusen, Riley VanHook and Haley Younce.

Fifth grade

Top honors

Liv Davis, Hollie Delk, Ian Henry, Jenna Kraft, Nickolas Lewis, Marlee Montgomery, Chase Parris, Aubrey Sims, Kynslei Sims, Lily Starks and Charlie Swafford.

High honors

Phallyn Anderson, Makayla Biller, Jessikiah Brown, Josiah Brown, cooper Cavanagh, Gavin Cooper, Peyton Davis, Haley Fox, Lauren Harwood, Tyler Heil, Makenzie Hemminger, Mikey Humphres, Brooklyn Kyle, Brenda Lee, Micah Lyon, DJ Manis, Chelsea Millard, Ellie Mills, Grace Mooney, Tre’ Morris, Blake Newsome, Bryce Rapson, Adam Tucker, Grace Turner, Jay Tyson, Isaac Vaughan, Reagan Wheeler, Baylee White and Morgan White.

Honors

Braden Davis

Prospect Elementary

Second grade

All A’s

Ella Beth Arnold, Logan Brogdon, Jeremy Candia Castro, Nicholas Geren, Hunter Goins, Grant Haney, Lane Hicks, Malory Hiefnar, Priscilla McGuire, William Middleton, Drew Miller, Jessica Pham, Jonas Rayfield, Maggie Sauls, Enrico Ventura and Lydia Wright.

A’s and B’s

Gracey Beck, Autumn Calderon, David Cantrell, Cary Coffey, Sammy Cox, Christopher Edwards, Raeley Farmer, Brenton Hesson, Randy Martinez Santis, Isaiah McNeal, Makenna Miles, Kaph Mills, Kyndal Parker, Brandon Price, Chloe Roberson, Andrew Staton, Madysin Uribe Richardson, Isabella White and Bridgette Withrow.

Third Grade

All A’s

Sierra Brown, Angel Denton, Shelby Gossett, Hailey Jones, Austin McIlvain, Nathan Pell, Kyndall Shamblin, Kenzie Turner, Samuel Weathers and Abigail Young.

A’s and B’s

Jacobe Boyd, Gabbi Dunkle, Sydney Ellis, Hunter Ellis, Jordan Hartsell, Jenni Hayes, Emily Kilgore, Makayla Ledford, Hailey Leslie, Jesus Lopez, Simon Mateo, Ethan Mayo, Tyler Moore, Riley Stoker, Dana Trew, Riley Vaughan, Emma Jane White, Kate Wilson and Nolan Wright.

Fourth Grade

All A’s

Emma Bentley, Cole Haney, Jacob Jarnagin, Megan Khan, Hannah Knappen, Kaylee Parker, Jacob Price and Emilie Thompson.

A’s and B’s

Sarah Anderson, Hillary Bilbrey, Matt Bradford, Cara Chancey, Destiny Crawley, Kristen Edwards, Tony Franco, Christian Gartin, Chelsey Goodwin, Haylea Ketcham, Joel Lemus, Nicholas Long, Justice Mason, Phillip Moshenskiy, Tyler Murray, Lanie Niedling, Austin Petitt, Carson Sears, Anna Suits, Aubrey Sullivan, Justin Thompson, Gracie Turner and Blake Ward.

Fifth Grade

All A’s

Jack Anderson, Haley Campbell, Rachel Owens and Zach Vallejos.

A’s and B’s

Autumn Allen, Hunter Bilbrey, BayLeigh Bryant, Andrew Bunch, Grace Cain, Cami Cope, Caleb Day, Barton Dixon, Grayson England, Noah Gann Fortson, Rachel Green, Kolby Holcomb, Sam Hood, Laney Jones, Dallion Keith, Makenzie Lovingood, Cambree Mayo, Micah McNeal, Brandon O’Daniel, Kate Pennell, Quentin Powell, Lexi Price, Connor Rollins, Dalton Sutton and Kylie Wagner.

Charleston Elementary

Third grade

All A’s

Ashlan Crittenden, Carys Hrebenar, Kaeli Standridge, Emma Timmerman, Ginger Ceballos, Heath Davis, Hunter Hayden, Sam Lowe, Cathena Hightshoe and Jake Brennan.

A’s and B’s

Jesse May, Ethan Carter, Abbey Dover, Mina Fish, Aiden Gibson, Ashton Maynard, Markus Rich, Lindsey Hughes and Cole Winsor.

Fourth grade

All A’s

Corbin Grannan, Katie Hutt, Chase Akins, Iris Koltuniak, Erin Kelly,Charlie Jett, Caiden Jenkins, Dutsch Dorman, Vera Acebedo and Blake Dunnahoo.

A’s and B’s

Mikayla Gale, Coral May Collins, Olivia Snyder, Madison Jaynes, Tucker Powell, Olivia Brady, Blake Bodle, AJ Caughron, Rachel Peterson, Noah Spurgeon, David Ramirez and Tucker Garrett.

Fifth grade

All A’s

Emily Davis, Amelia Hrebenar, Kelsey Mabry, Makayla Jenkins, Garrett Winsor, Zach Wisti, Kylie Estrada and Abigail Stewart.

A’s and B’s

Emily Bean, Jacob Cross, Ali Davis, Ryann Duggan, Conner Fay, Morgan Howard, Trapper Shamblin, Mariliis Bateman, Angeles Bates, Marc Gallo, Chelsea Mincey, Carson Ray, Arizona Reyes, Megan Rouse, Pete Coleman, Mason Fain, Justin Hardin, Marisa Henson, Molly Holbrook, Kayla Weaver and Gracie Choate.