Lake Forest Middle School releases gold and silver honor roll names
Mar 25, 2013 | 2057 views | 0 0 comments | 8 8 recommendations | email to a friend | print
Sixth grade

Gold

Ainsley Armstrong, Shelby Beasley, Jordyn Biscoe, Hailey Bonner, Savannah Buffington, Mya Cole, Madison Colgan, Dalton Fansler, Brynna Frakes, Jacob Garrett, Kate Gwaltney, Carson Hamilton, Jared Hooker, Kaitlin Hullender, Larry Johnson, Shaw Kertesz, Reagan Kibler, Elizabeth Koger, Kristina Kotok, Benjamin Lee, Madelyn Lewis, Ronald Lucas, Mackenzie Mancini, Wendy Mendez, Avery Morrison, Adam Neighbors, Kayla Nichols, Colbie Reed, Bailey Rogers, Payton Sowder, Alexis Stedman, Garrett Stone, Anna Stouffer, Anndraya Swafford, Madison Tennant, Vincent Vaughan, Morgan Warner, Maylee Weber, Victoria Weldon, Lauryn West, Emily White and Hope Williams.

Silver

Brandon Adams, Dani Allison, Cheyenne Anderson, Logan Anderson, Rollins Austin, Timothy Baiz, Samantha Banks, Jacob Beck, William Beck, Kylee Botts, Aberum Bowers, Morgan Boyd, Katherine Branham, Daniel Brezitskiy, Austin Burton, Mariah Carman, Kendall Cate, Easton Clark, Logan Colbaugh, Cassandra Conner, Brody Cox, Abigail Crawford, Fisher Creasman, Makayla Crook, Marie Culp, Alison Cummings, Hailey Duncan, Devin Farmer, Hunner Flint, Bethany Forester, Alyssa Fox, Amber Frady, Matthew Gable, Wesley Gaines, Trent Goins, Keeley Hanson, Lyudmila Harjevskay, Grant Holden, Caroline Johnson, Kateline Johnson, Rachel Jones, Satina Kaylor, Peyton Kent, Marcus Kyle, Taylor Lawson, Jared Lay, Justin Lewallen, Joseph Maddux, Kateryna Makydon, Tailor Mangrum, Ahleeya Marshall, Emiliya Maystruk, Katherine McBride, Matthew McConnell, Jessica McCormick, Carter McGowan, Destiny McHone, Zinnen McKenzie, Gavin Miles, Casey Mong, Lillian Moore, Logan Pendergrass, Franklynn Phillips, Ryan Pokorny, Austin Price, Jennah Pritchard, Jacob Prock, Mary Reed, Edwin Reyher, Paul Riddle, Courtney Roberts, Matthew Robinson, Dennis Smith, Allyssa Stancil, Anna Stepp, Jacquelin Stiles, Erica Triplett, Dakota Truelove, McKenzie Truelove, Nathaniel Vile, Savannah Wagner, August Waldo, Ashlyn Wilcoxon, Haley Williams-Franklin and Alexus Womac.

Seventh grade

Gold

Melissa Abbott, Brooklyn Armstrong, Emily Blackwell, Ethan Branham, Mollie Burris, Casey Choate, Abby Crawley, William Critchfield, Hannah Dalton, Marino DiCola, Olivia Dillard, Samantha Dotson, Skyler Fletcher, Jewelia Fox, Melody Frank, Nakoma Garrett, Judy Hall, Emily Harris, Jamie Henderson, Gabriel Hewitt, Autumn Johnson, Sierra Johnston, Hannah Keller, Hailey McDonald, Emily McKinney, Sarah McMahan, Haley Millsap, Amber Mong, Rayven Norman, Evan Painter, Vita Pyatak, Samuel Riddle, Amber Rue, Megan Rymer, Julia Sandryka, Sarah Satterfield, Alejandro Suarez, Maggie Towl, Kelly Turner, Laney Watson, Illya Yakovenko and Jonathan York.

Silver

Logan Ballew, Makayla Barnes, Austin Beard, Carleigh Beck, Cheyenne Bell, Destinee Beyer, Callie Bishop, Reed Bolton, Amber Boyd, Dylan Boyer, Hayden Branham, Shayli Brewer, Dylan Brown, Sydney Brown, Ryan Caldwell, Kaitlin Cansler, Jacob Centers, Alyssa Cordell, Chase Davis, Sarah Davis, Ivana Garcia, Ashley Gatlin, Kevin Gentry, Brock Gibson, Tristan Givens, Cian Green, Meagon Guptill, Damien Hicks, Gracie Higdon, Haley Holdren, Daniel Holley, Legend Holloway, Madeline Jones, Stephany Jones, Elijah Krivolapov, Dennis Kyslytsya, Ian Marchese, Katlyn McAlister, Chayse McKenzie, Loren Medley, Taylor Mickel, Megan Miller, Derik Montgomery, Dycei Newman, Kallie Payne, Morgan Peels, Lily Pell, Ashley Perez, Isaiah Pickel, Emily Powers, Elijah Randall, Kaylee Raper, Makayla Reynolds, Britney Robertson, Grendi Roblero, Chloe Samples, Casey Shults, Kiley Smith, Jessica Stewart, Seth Stinnett, Ryder Swilling, Makenzie Tennant, Heath Townsend, Zachery Ulrich, Abigail Warner, Kathryn West and Jerry Wyatt

Eighth grade

Gold

Thomas Anderson, Miranda Atkins, Ashley Bagby, Michael Blose, Devan Bomar, Kaitlyn Borton, Laurel Brock, Connor Browand, John Brown, Cheyenne Burchfield, Hailey Chambers, Emily Colbaugh, Kealey Collins, Seth Cooper, Katelynn Cox, Lillian Cross, Jordan Darnell, Savana Davis, Donovan Deeter, Justin Dixon, Paul Dralyuk, Amanda Evans, Emma Fannin, Jada Frerichs, Conner Hamilton, Kallie Hawkins, Caleb Headrick, Rylie Higgins, Joshua Hill, Kyndall Hutson, Jacqueline Johnson, Nicholas Koreska, Hannah Long, Stephen May, Halla Maynard, Diana Maystruk, Amanda McKinney, Charles McSpadden, Sarah Milliron, Elizabeth Montgomery, Sydney Morgan, Kelly Murphy, Madison Nolen, Haylee Pell, Shelby Pressley, Alexa Prince, Makenzie Randolph, Caileb Reed, Gerald Reidenbach, Keri Rogers, Jonathan Rude, Alina Ryabchuk, Thaddeus Stedman, Sarah Taylor, Blaire Terrell, Jake Tolleson, Allison Webb, Braxton Wiggins and Shelby Woods.

Silver

Caleb Adkins, Lucian Allison, Taylor Aloe, Kevin Bacon, Andrew Baliles, Christian Beavers, Joshua Blair, David Bodnar, Kaorie Bondoc, Austin Botts, Patrick Brown, Emilie Bryant, Caitlyn Calfee, Hannah Calfee, Andrew Campbell, Emily Carey, Savannah Carroll, Trevor Cartwright, Logan Caylor, Kaitlin Champion, Wanda Cope, Thalia Cruz, Christina Davis, Morgan Denney, Patricia Diaz, Katelyn Dills, Cheyenne Donohoo, Alexus Dunn, William Durgin, Alexis Fields, Rachel Fields, David Finley, Ethan Frazier, Jessica Friauf, Mikahla Gay, Justin Godfrey, Maricela Hamilton, Thomas Hicks, Trey Hicks, Jessica Higgins, Anna Holmes, Ethan Hurley, Bethany Islam, William Kaylor, Nolan Laws, Aileen Lawson, Justin Lee, Victoria Lee, Casey Lynn, Byron Mantooth, Austin Mathews, Whitney McConnell, Haley McPherson, Daniel Mills, Toby Morgan, Reagan Morrison, Connor Mullins, Lucenia Musgrove, Britlee Ogle, Kailyn Payne, Silas Pippenger, Bryshaun Porter, Timothy Pressley, Lesli Rangel, Jordan Selby, Christian Self, Kacie Sharp, Erica Snyder, Richard Storrs, Logan Swafford, Timothy Vassar, Shyla Walker, Cynthia West, Breanna Whitener, Dylan Wilson and Bailey Wright.